ФОРТУНА ГРУП ЛТД -

Єдиний офіційний дилер
HONDA в Одесі з 1997 року
(048) 788 22 72
Тест драйв
Запчастини
Зворотній зв'язок
Техніка з пробігом

Як правильно і швидко остудити двигун, якщо різко підвищилася температура?

Як правильно і швидко остудити двигун, якщо різко підвищилася температура?

Як правильно і швидко остудити двигун, якщо різко підвищилася температура?


Настало довгоочікуване літо. А разом з ним і вічні проблеми автомобілістів - пробки з дачників, які їдуть на свої шість соток, обочечнікі і, звичайно ж, перегріті мотори. Ми розповімо, як швидко охолодити силовий агрегат, не вимикаючи його, якщо температура різко поповзла вгору.

Несправності термостата, текти в підвідних патрубках або радіаторі, проблеми з помпою - все це може привести до недостатнього охолодження двигуна, і його перегріву. Якщо упустити момент, то зайве теплове навантаження для силового агрегату загрожує серйозними проблемами, які ведуть до дорогого ремонту. Тому, простоюючи в пробках, звертати увагу на показання приладів потрібно набагато частіше, ніж звичайно.

Якщо в черговий раз кинувши свій погляд на датчик температури, ви виявили, що його стрілка наближається до червоної зони, то двигун ще можна уберегти від перегріву. Головне, виконати нескладні дії, завдяки яким його можна остудити навіть на ходу.

На жаль, але "пробочна" їзда найбільш небезпечна для двигуна з несправною системою охолодження. Крім тепла, що виділяється самим мотором, підкапотний простір розігріває розпечений асфальт. До цього додається загальна підвищена температура потоку, в якому працюють сотні моторів. І ось вже стрілка температури в червоній зоні.

Якщо це сталося, то перше, що рекомендують зробити досвідчені водії, це включити піч в найпотужніший режим, і виставити максимальну температуру обігріву. Зрозуміло, щоб не перегрітися самому, необхідно відкрити в машині вікна. Подібні нехитрі прийоми дозволять викроїти дорогоцінний час, який знадобиться вам для того, щоб швидко прийняти вправо, і поставити машину на узбіччя, щоб та, стоячи в одному з рядів, що не посилювала пробку.

З'їхавши на узбіччя, не варто відразу глушити мотор. Навпаки, треба залишити машину заведеної і з включеною на повну потужність грубкою, і бігти відкривати капот. Температура почне знижуватися.

А ось якщо відразу заглушити мотор, то разом з двигуном зупиняється і помпа, яка ганяє охолоджуючу рідину по системі. Циркуляція останньої сповільнюється, і замість того, щоб остигати, мотор продовжує деякий час гріти сам себе, і цей перегрів може стати критичним.

Втім, цей вищеописаний спосіб охолодження двигуна працює, коли рівень охолоджувальної рідини в нормі. А ось коли рідина в розширювальному бачку НЕ булькає, і напевно не знаєш скільки її залишилося в системі, двигун краще заглушити, сподіваючись, що з ним нічого поганого не станеться.

І, звичайно ж, ніколи не варто відкривати кришку розширювального бачка, коли температура двигуна знаходиться в червоній зоні, щоб не обшпаритися.

Куди простіше остудити двигуна, якщо той почав перегріватися на ходу, і у вас є запас вільного простору для маневрів. Втім, і в цьому випадку не буде зайвим включити піч на повну, і відкрити вікна. Додати ж сюди необхідно епізодичне гальмування двигуном. Відпускаючи педаль газу, і рухаючись накатом, ви припиняєте подачу палива в камери згоряння. Інакше кажучи, двигун працює вхолосту, без займання паливно-повітряної суміші, яка проходить з виділенням тепла. При цьому в підкапотний простір надходить охолоджене повітря.

Однак, як би там не було, щоб уникнути розвитку серйозних проблем з двигуном експлуатацію аварійного автомобіля з несправною системою охолодження потрібно припинити. Якщо є можливість усунути неполадки в системі, то це потрібно зробити негайно. Якщо немає - скористатися послугою евакуатора, який довезе вас і вашу машину до сервісної станції, де досвідчені фахівці не тільки виконають ремонт системи охолодження, але і проведуть діагностику стану двигуна.


Твоя Honda.
Твоя впевненість.


Чекаємо Вас в нашому автоцентрі за адресою:
м. Одеса, вул. Радісна, 2 / 4А
(В'їзд з боку вул. Святослава Ріхтера, колишня вул. Щорса)
Записатися на сервіс або отримати додаткову інформацію Ви можете за телефоном: (048) 788-22-72
або заповнивши заявку на сайті і ми Вам самі зателефонуємо!
Ваш дилер HONDA в Одесі
ТОВ «ФОРТУНА ГРУП ЛТД»
Замовити запчастини
* - Обов'язкові поля
Замовити тестдрайв
* - Обов'язкові поля
Замовити зворотній зв'язок
* - Обов'язкові поля
Підписка на розсилку
* - Обов'язкові поля
Замовити товар
* - Обов'язкові поля