ФОРТУНА ГРУП ЛТД -

Єдиний офіційний дилер
HONDA в Одесі з 1997 року
(048) 788 22 72
Тест драйв
Запчастини
Зворотній зв'язок
Техніка з пробігом

Чи потрібно прогрівати двигун автомобіля взимку і влітку?

Чи потрібно прогрівати двигун автомобіля взимку і влітку?
Існує два діаметрально протилежних табори до хрипоти відстоюють свою правоту. Ми спробуємо розглянути доводи кожної сторони і привести наші міркування до спільного знаменника.


Чому потрібно прогрівати двигун автомобіля?

В першу чергу потрібно знайти ту відправну точку, з якої все почалося. Ні, ми не станемо шукати істину в часах перших двигунів внутрішнього згоряння. Повернемося буквально на 30 - 35 років тому. Часи прогресивних ідей і конструкцій в автомобілебудуванні. І хоча інноваційна система розподіленого уприскування вже активно впроваджувалася великими виробниками автомобілів. Все ж переважна кількість автомобілів тих років оснащувалося карбюраторною системою живлення, особливо на території ще колишнього СРСР. Напевно, вже не багато хто пригадає, але багато оцінять ці чудові пристрої з механічним регулюванням повітряної заслінки. Погано відрегульований карбюратор доставляв чимало клопоту автовласникові, а особливо в зимовий період експлуатації.
Саме з тих часів йде стійка думка, донині підтримуване багатьма майстрами і автолюбителями, що прогрів двигуна необхідний. Тому як регульована троссик повітряна заслінка безпосередньо впливала на кількість обертів двигуна, і в зимовий період на таких автомобілях поки знизяться обороти до стійких робочих величин, а значить двигун прогріється, рух починати не бажано. Занадто велика буде навантаження на двигун і коробку автомобіля.

І тепер виникає резонне питання: - «Так було давно, а що ж тепер, в наш час, що змінилося?». Відбулася зміна поколінь, успішно реалізовані і впроваджені нові системи електронного уприскування, які вже без участі людини, самостійно регулюють надходження паливо-повітряної суміші в циліндри. Тим самим вихід на стійкі робочі обороти двигуна відбувається набагато швидше і менш болісно для двигуна в цілому. А це означає, що початок руху може статися набагато раніше.
Більш того, практично всі виробники сучасних автомобілів в інструкції по експлуатації транспортних засобів настійно не рекомендують прогрівати двигун. Спираючись на такі показники як збільшення токсичності в момент прогріву, а так само збільшення витрати палива.


Прогрівання двигуна машини взимку.
Можна було б погодитися, і повністю довіритися виробникам автомобілів, якщо б не враховувався той фактор, що наші автомобілі експлуатуються не тільки при плюсовій температурі повітря за вікном. Зимовий період експлуатації - це додатковий час на підготовку автомобіля до руху. Поки відкопувати замети після грейдера і змітається сніг з кузова, двигун молотить на холостих - це і є зимовий прогрів. Після закінчення всіх робіт ми вже сідаємо в відносно теплий салон і спостерігаємо стрілку температури ОЖ майже на своєму законному робочому місці, можна рухатися. Але що за цей період відбувається всередині двигуна, що відчуває двигун при прогріванні без руху, тобто без навантаження. З самого першого моменту запуску, система управління двигуном піднімає обороти, добре збагачуючи суміш (напевно звертали увагу, що вихлоп сильно тхне паливом в цей момент), природно частина палива, не встигнувши згоріти, стікає по стінках циліндрів вниз, в піддон де змішується з моторним маслом. Попутно, паливо, стікаючи в піддон, змиває зі стінок циліндрів масляну плівку, результатом отримуємо сухе тертя в циліндрах. Природно, що різко посилюється знос. Багата суміш так само дасть посилене навантаження на каталізатор і створить ідеальні умови для формування нагару на розпилювачі форсунок і впускних клапанах. Таким чином, ближче до весни отримаємо добре сформувався шар нагару, який сильно змінить поведінку двигуна.

Для остаточного розуміння масштабів цього заходу розкладемо все на плюси і мінуси.

Плюси прогріву двигуна:

⦁ За час прогріву салон автомобіля встигає злегка нагрітися;
⦁ Частково розморожуються вікна автомобіля;

Мінуси прогріву двигуна:

⦁ Двигун працює з підвищеним навантаженням на каталізатор;
⦁ Багата суміш на холостих обертах без навантаження сприяє підвищеному утворенню нагару на клапанах, форсунках, дні поршня;
⦁ Утворилися нагар з плином часу вплинуть на динаміку і потужність;
⦁ Збільшення нагару з часом погіршує сумішоутворення;
⦁ незгорілі паливо, стікаючи по стінках циліндра, знижує здатність, що змазує моторного масла, що викликає підвищений знос;
⦁ незгорілі паливо, потрапляючи в піддон, окисляє моторне масло, що призводить до його деградації;У сухому залишку отримаємо, що в прогріванні немає ніякої практичної необхідності, тільки витрачається додаткове паливо. Прогрів машини на місці шкідливий для двигуна і екології, інструкції автовиробників несуть вірну інформацію. Прогрівати двигун необхідно в русі. Цілком природно, що прогрів в русі відбувається багато швидше, ніж на автомобілі, що стоїть. Стало бути, сумарний знос виявляється менше. Багато менше виділяється і шкідливих речовин в атмосферу. Гаряче масло швидше і в повному обсязі починає виконувати свої функції.Прогрів дизельного мотора.
Ситуація з прогріванням дизельного автомобіля злегка відрізняється. І основна відмінність полягає в тому, що при заводі на холостих обертах двигун не гріється зовсім. Для прогріву дизельного двигуна потрібна навантаження, яку можна отримати тільки при русі. Тривалий прогрів не додасть тепла в салон, не підвищить робочу температуру двигуна. Зате збільшить навантаження на фільтр сажі за рахунок повішеного освіти сажі. Моторне масло так само постраждає через більшої кількості палива потрапляє в піддон.


Твоя Honda.
Твоя впевненість.


Чекаємо Вас в нашому автоцентрі за адресою:
м. Одеса, вул. Радісна, 2 / 4А
(В'їзд з боку вул. Святослава Ріхтера, колишня вул. Щорса)
Записатися на сервіс або отримати додаткову інформацію Ви можете за телефоном: (048) 788-22-72
або заповнивши заявку на сайті і ми Вам самі зателефонуємо!
Ваш дилер HONDA в Одесі
ТОВ «ФОРТУНА ГРУП ЛТД»

Замовити запчастини
* - Обов'язкові поля
Замовити тестдрайв
* - Обов'язкові поля
Замовити зворотній зв'язок
* - Обов'язкові поля
Підписка на розсилку
* - Обов'язкові поля
Замовити товар
* - Обов'язкові поля