ФОРТУНА ГРУП ЛТД -

Єдиний офіційний дилер
HONDA в Одесі з 1997 року
(048) 788 22 72
Тест драйв
Запчастини
Зворотній зв'язок
Техніка з пробігом

З Днем Народження Соічіро Хонда!

З Днем Народження Соічіро Хонда!
Honda - компанія, заснована в 1946 році японським інженером-винахідником і автогонщиком Соічіро Хонда (Soichiro Honda), який народився в 1906 році. Компанія в її нинішньому вигляді і з усією своєю більш ніж 50-річною історією існує завдяки його зухвалому, винахідливому і нестандартному образу мислення і поведінки. Народжений у бідній родині Хонда, не закінчивши школу, вже в 16 років поступив учнем в авторемонтну майстерню в Токіо. Рання прихильність до автотранспорту була обумовлена ​​професією його батька - коваля, що займався лагодженням велосипедів і прищепив синові навички вирішення технічних проблем. У 1928 році, накопичивши достатньо грошей, він повернувся в рідне місто в провінції Хамаматсу і відкрив там першу ремонтну майстерню. У цьому ж році він отримав перший з сотень своїх подальших патентів - за ідею замінити в колесі дерев'яні спиці на металеві. Винаходи Хонди в майбутньому принесли йому славу людини, здатного знаходити прості рішення для складних проблем. У 1938 році він винайшов поршневі кільця; виробництвом кілець і займалася заснована ним в 1937 році компанія Tokai Seiki Heavy Industry.
 
У 1945 році, після того, як його фабрика серйозно постраждала під час війни і землетрусу, Хонда продає Tokai Seiki компанії Toyota за 450 тисяч ієн. Одного разу приробивши мотор до свого велосипеда і створивши таким чином мопед, а потім зібравши ще з десяток таких мопедів для своїх друзів, Хонда вирішує серйозно зайнятися виробництвом подібних машин. У 1946 році він заснував компанію під назвою "Інститут технічних досліджень Хонда" (Honda Technical Research Institute), а в 1947 році почалося виробництво першого продукту компанії - 2-тактного двигуна A-type об'ємом 50 куб. см. Через рік, в 1948, компанія була перереєстрована і названа відповідно до духу часу - Honda Motor Company - і приступила до розробки і виробництва мотоциклів. Перший мотоцикл компанії, що отримав назву Dream ( "мрія") і оснащений двигуном об'ємом 98 куб.см, був випущений в 1949 році. Тоді ж в компанію прийшов працювати Такео Фуджисава - людина, по праву вважається другим батьком-засновником компанії. Між ним і Хондою існував розподіл обов'язків - Хонда займався технологіями виробництва, Фуджисава - корпоративним управлінням і продажами.
 
У 1950 році відкрилася філія компанії в Токіо; там же була куплена швейна фабрика і перероблена в завод з випуску мотоциклів, на якому почалося виробництво мотоцикла Dream Type D, який в 1951 році був замінений на Dream Type E - нову розробку, що розвиває максимальну швидкість в 70 км / ч. У 1952 році головний офіс Honda перемістився в Токіо, в провінції Сайтама відкрився завод Shirako, з'явився новий двигун Cub Type F об'ємом 50 куб.см і потужністю 1,2 к.с. 1953 - відкрилися ще два заводи, організувався профспілка і була введена система прийняття пропозицій робочих, почалося виробництво Benly J-type. У наступному, 1954 році акції Honda Motor починають продаватися на токійській біржі, стартує продаж скутера Juno K-type і його експорт в США, і завдяки технологічному прориву Honda отримує можливість брати участь у мотоспорті - її команда бере участь в міжнародній мотоперегонів Sao Paulo в Бразилії і Isle of Man TT у Великобританії. Соічіро Хонда їде з ознайомчим візитом на Isle of Man і знайомиться з європейською автомобільною промисловістю. У 1955 році компанія стала лідером з випуску мотоциклів в Японії, знищивши величезну кількість конкурентів; Honda взяла участь в першій японської гонці Motorcycle Endurance Road Race і виграла в класах 350 і 500 куб.см, отримавши до того ж приз за конструкцію. Були випущені нові моделі - Benly JB, Dream SA, Dream SB-type. У 1956 році були розроблені корпоративні принципи, яких компанія дотримується до цих пір. Відкрився сервісний відділ і була введена в дію річна гарантія на продукцію. У 1957 на заводі Shirako відкрився центр досліджень і розробок, акції Honda Motor потрапили в першу частину списку на токійській біржі. Команда Honda зайняла перше місце в гонці гонці Mt. Asama Race в класі 350 куб.см. Подальші перемоги Honda в гонках мотоциклів такі численні, що їх не має сенсу перераховувати. У 1958 році вийшла модель Super Cub, а в 1959 Honda з виробництва мотоциклів стала найбільшою компанією в світі. Крім цього, в 1959 році була заснована компанія American Honda Motor в США.

У 1960 році центр досліджень і розробок виділяється в окрему компанію - Honda R & D Co., Ltd., а в 1961 обсяг продажів мотоциклів Honda досягає 100000 на місяць - вперше в цій галузі. Починається виробництво мотоциклів в Тайвані і відкривається представництво в Німеччині - Honda Deutchland GmbH. У 1962 році Honda створила завод з випуску власного виробничого обладнання; для цієї компанії створення власного обладнання має принципове значення. Цей завод згодом став основою компанії Honda Engineering Co., Ltd. Тоді ж відкрилося представництво в Бельгії - для збирання та продажу мотоциклів в Європі; був побудований спортивний комплекс Suzuka Circuit; була запущена рекламна кампанія під слоганом "Кращі люди їздять на Хонді" ( "You Meet the Nicest People on a Honda"). Ця кампанія коштувала 5 млн. Доларів і сприяла популяризації мотоцикла і створенню нового його іміджу - "веселого сімейного засоби пересування для середнього класу". Зміцнивши таким чином свої позиції на ринку мотоциклів, Honda вступила на ринок автомобілів, представивши в 1963 році свій перший автомобіль - невелику спортивну модель S500. При цьому Соічіро Хонда в черговий раз проявив свій знаменитий бунтарський характер, проігнорувавши заяви японського міністерства міжнародної торгівлі і промисловості про те, що Японії не потрібний ще один автовиробник. Крім S500, Honda випустила ще й легка вантажівка T360. На заводі Honda Benelux N.V. в Бельгії починається виробництво мотоциклів.
 
У 1964 році Honda вперше заявила про свої плани участі в гонках Formula-1 і її команда виступила в класі 1500 куб.см на гонках в Німеччині в тому ж році. Відкривається система сервісних заводів (S.F.) і по всій Японії починається їх будівництво. Тоді ж відкрилося представництво у Франції (Honda France S.A.), а S500 переміг на 600-кілометрових перегонах в Нюрбургринзі. У провінції Сайтама відкривається завод Sayama, розрахований на масове автомобільне виробництво. Наступний, 1965 рік, став роком першої перемоги Honda в Формулі-1 - в Мехіко, в класі 1500 куб.см Honda виграє Гран-Прі. У Лондоні відкривається великобританське представництво Honda; починає експортуватися нова модель - S600, яка, як і S500, виграє гонку в Нюрбургринзі; з'являється найкомпактніший і потужний генератор в світі - Honda E300. У 1966 році дебютувала нова модель - компактний N360, почалися продаж та експорт моделі S800, а також був встановлений світовий рекорд - Honda 11 разів поспіль здобула перемогу у Формулі-2. У 1967 році Honda здобула ще одну перемогу у Формулі-1 - в класі 3000 куб.див на Гран-Прі Італії. 1968 рік став в деякому роді ювілейним - в США був випущений мільйонний мотоцикл Honda; у французькому Гран-Прі Формули-1 Honda посіла друге місце; був підписаний контракт, за допомогою якого Honda мала намір потрапити в мотоциклетний ринок Іспанії і Мексики. У 1969 році відкриваються представництва в Канаді та Австралії, в США починається випуск мотоцикла Dream CB-750 Four, а в наступному році відкрилися центр розвитку безпеки руху і центр з проведення заходів проти забруднення. Крім цього, була заснована компанія Honda Engineering Co. і почався експорт автомобілів до Італії.
 
У 1971 році Honda представила двигун CVCC (Compound Vortex Controlled Combustion), перший з відповідних Акту про чисте повітря 1975 року, а також почала продаж легкового автомобіля Life з водяним охолодженням двигуна. Відкрилося представництво в Бразилії і почалося виробництво мотоциклів в Мексиці. Але роком приходу справжньої слави Honda вважають 1972 - рік випуску моделі Civic. З цього часу Honda почала завойовувати визнання як виробник компактних недорогих якісних автомобілів. У 1973 році Соічіро Хонда формально пішов у відставку з поста президента компанії (також пішов у відставку і Такео Фуджисава), але навіть після цього він прагнув особисто випробовувати кожну нову модель. Хонда і Фуджисава стають верховними радниками, а президентом компанії став Кійоші Кавашима. Починається продаж Civic з двигуном CVCC. Технологія CVCC передається Isuzu Motors і Chrysler Corporation згідно з підписаним з Honda Motor контрактом. Також підписується ліцензійна угода з Ford Motor з приводу цієї ж технології. У комплексі Suzuka Circuit проводиться перший національний фестиваль мотоциклів.

У 1974 році, коли на Японію обрушився нафтової криза і автовиробники вирішили скоротити обсяги виробництва, Хонда вчинив цілком навпаки - подвоїв виробництво і знизив ціни. Він мав рацію - на відміну від, наприклад, Toyota і Nissan, які отримали 40-процентне зниження продажів, Honda збільшила продажі на 76 відсотків. Соічіро Хонда в тому ж 1974 році отримав почесний докторський ступінь в Мічігані. У 1975 році запускається "Honda Credit System" - система продажу в кредит; в 1976 виходить нова модель - Accord, а загальний випуск Civic перевершив мільйон примірників. Civic в 1975 році зайняв перше місце в тестах на економічність, які проводили американське Агентство з захисту навколишнього середовища і Федеральна адміністрація енергетики. Для розвитку громадської діяльності був заснований Фонд Honda (Honda Foundation). У 1978 році дебютувала модель Prelude, в 1979 - відкрився випробувальний полігон Точиги, а в 1980 році Honda увійшла до трійки найбільших японських автовиробників.
 
У виробництво запускалися нові і нові моделі: в 1980 році - Ballade, в 1981 - Vigor і City. У 1981 році кількість одиниць випущеної силовий продукції досягло 5-мільйонної позначки, а акції Honda почали котируватися на лондонській біржі. У 1982 році на заводі в Огайо, США, почалося виробництво автомобілів Accord. Мотоцикл Honda XL500R перемагає в тому ж році на ралі Париж-Дакар, а через рік Honda повертається в Формулу-1 - після 15-річної перерви. У цей період болідами Honda керували такі знамениті пілоти, як Алан Прост і Айртон Сенна; компанія шість років поспіль лідирувала в конструкторському і водійському чемпіонатах. Тоді ж, в 1983 році, була представлена ​​модель Ballade Sports CRX, Honda підписала угоду з Austin Rover Group про спільні розробки, президент Кавашима пішов у відставку і президентом став Тадаші Кумі. У 1985 році були вперше показані такі моделі, як Life, Integra і Legend. У той же час розвивалося і напрямок силової продукції - загальна кількість її одиниць досягла 10 мільйонів. Тривало і розвиток міжнародної мережі. У 1986 році почалася розробка системи 4WS (4-колісного управління), в Канаді почалося виробництво Accord, Honda зайняла три перших місця в ралі Париж-Дакар. Система 4WS вже в 1987 році почала встановлюватися на автомобілі Prelude, Honda стала найбільш швидкозростаючою компанією в світі і оголосила про розробку системи подушок безпеки (SRS). Був проведений 5-мільйонний Civic. У 1988 році в Японії почали імпортувати зібрані в США Accord Coupe і мотоцикл Gold Wing Touring; в складеному журналом Motor Trend рейтингу найпопулярніших машин три перші позиції зайняли CRX, Civic і Prelude. Журнал Car and Driver назвав Accord однією з 10 найпопулярніших машин в США. З'явилася модель Concerto. Десятиліття 1980-х завершилося визначною подією - Соичиро Хонда став першим азіатом, поміщеним в Зал автомобільної слави в США. В цей же час Accord став найбільш продаваною моделлю в США, були представлені системи VTEC і TCS.
 
Десятиліття ж 1990-х почалося з дебюту моделі NSX, оснащеної останніми технічними новинками - прямого виклику спортивних автомобілів Ferrari, впевнено закріпила Honda на ринку машин класу gran turismo. NSX відразу ж почала продаватися в США. У той же час Honda просувалася в напрямку екологічних розробок - її автомобіль на сонячних батареях під назвою Dream зайняв друге місце в гонці World Solar Challenge. Кількість випущених в місяць мотоциклів в 1990 році досягало 3 мільйонів. У 1991 році творець компанії Соічіро Хонда помер. Компанія ж продовжувала свій розвиток - в 1992 році вийшла нова модель - CR-X Del Sol, Civic зазначив свою 20-ту річницю, і цифрою в 20 мільйонів були відзначені відразу випуск мотоцикла Super Cub, загальний обсяг випуску автомобілів в Японії і випуск силовий продукції .

У 1993 році Honda знову пішла з Формули-1; автомобіль Dream на сонячних батареях перемагає в гонці World Solar Challenge; в комплексі Suzuka Circuit відкривається Колекційний зал. У 1996 році виходять такі моделі, як Logo і Stepwgn, презентується система ATTS (автоматична система розподілу крутного моменту), а також анонсується прототип людиноподібного робота. Надалі Honda все більше і більше просувається в області екологічно чистого автомобілебудування - випускаються автомобілі, що працюють на газі і електриці, поліпшуються характеристики двигунів, що дозволяють знижувати кількість шкідливих речовин у вихлопних газах. Так, наприклад, в 1996 році виходить Honda EV PLUS - електромобіль, який вже в 1997 році починає здаватися в оренду, розробляються гібридні автомобілі з системою IMA, випускаються двигуни ZLEV з нульовим рівнем викидів. У той же час сукупний обсяг виробництва мотоциклів в 1997 році досягає 100 мільйонів.
 
1998 г. - 50-річний ювілей компанії і Honda знову, втретє, оголошує про плани участі в Формулі-1 і в 1999 році починає брати участь в гонках з командою BAR (British American Racing) В 2000 році Honda представила публіці робота Asimo . Мета його створення - поява функціонального помічника по будинку в недалекому майбутньому. У 2001 з'явилася нова модель - компактний автомобіль Fit; Accord ще раз став найбільш продаваною машиною в США. В даний час Honda - динамічно розвивається компанія, що випускає легкові автомобілі і мотоцикли, спецтехніку, двигуни, силову продукцію. Технологічні нововведення, які компанія постійно розробляє і вводить в лад, стосуються не тільки автомобілів - це і навігаційні системи, і будівництво екологічно чистих заводів, і дослідження в багатьох інших сферах, і участь в різних видах автомобільного спорту.
 
Зараз компанія має в своєму розпорядженні 119 виробничих підприємств в 33 країнах світу, що дозволяє їй щорічно випускати свою продукцію мільйонами одиниць. За виробництвом мотоциклів Honda займає перше місце в світі і входить в першу десятку світових виробників автомобілів. При цьому вона залишається однією з небагатьох незалежних автомобільних компаній, що відмовилася від поширеної серед автовиробників ідеї об'єднання в концерни. Honda має достатній потенціал для того, щоб і надалі зберігати свої позиції в світовому мото- і автомобілебудуванні.


Чекаємо Вас в нашому автоцентрі за адресою:
м. Одеса, вул. Радісна, 2 / 4А
(В'їзд з боку вул. Святослава Ріхтера, колишня вул. Щорса)
Записатися на сервіс або отримати додаткову інформацію Ви можете за телефоном: (048) 788-22-72
або заповнивши заявку на сайті і ми Вам самі зателефонуємо!
Ваш дилер HONDA в Одесі
ТОВ «ФОРТУНА ГРУП ЛТД»
17.11.2020
Замовити запчастини
* - Обов'язкові поля
Замовити тестдрайв
* - Обов'язкові поля
Замовити зворотній зв'язок
* - Обов'язкові поля
Підписка на розсилку
* - Обов'язкові поля
Замовити товар
* - Обов'язкові поля